BAHAR NEŞÎDESİ

BAHAR NEŞÎDESİ

By M. Fethullah Gülen

 • Release Date: 2017-07-05
 • Genre: Islam
Score: 5
5
From 6 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

“Hazan kış güftesiyle gelir, bestesi bahar,
Karın-buzun bağrında mayalanır çemenzar!
Mevsim gelince bir bakarsın nevbahâr olur;
“Gül açar, bülbül öter” her yer lâlezâr olur.”

“İşte elinizde tuttuğumuz “Bahar Neşîdesi” adlı eser, bu istikamette bir çağrıdır, bir ümit meşalesidir bahar bekleyen bütün gözlere-gönüllere. Bir duadır, bir yakarıştır ölmüş arzı birkaç hafta içinde baştan sona dirilten, yemyeşil hâle getiren Kudret-i Sonsuz Yüce Yaradan’a! Bu çağrıya icabet etmeniz, bu yakarışa ortak olmanız ümidi ve duasıyla hayırlı okumalar!”

Reviews

 • 30 yil oncesinden bugunler

  5
  By 1234gooddeed4321
  Degerli hocamiz, gunumuze 30 yil oncesinden isik tutmus. Basimiza musibetler geldikten sonra birazcik daha iyi anlamaya basladik hocamizi ve yazdiklarini. Rabbim hocamiza saglikli uzun bereketli umur versin. Peygamber efendimiz sallalahu aleyhi ve sellem e cennete komsu eylesin. Bizede ondan daha da guzel istifade etmeyi lutfetsin.
 • Çok severek okudum

  5
  By Missimsek
  Her soruya, tam ihtiyaca göre cevap verilmiş. Yazar ilmini, kalbî hayatını ve halkın içinde yaşayıp ihtiyaçları okuma kabiliyetini vaazlarında çok güzel ortaya koymuş. İnsan, bu vaazların bundan 40 yıl önce yapıldığına inanamıyor. Ne kadar da güncel. Hele son soruya verilen cevapta, günümüzün Türkiye'sinin halini, bu hale düşüş sebebi, sanki bu günleri görmüş gibi 40 yıl önceden ifade edilmiş. Fethullah Gülen Hocaefendimize Allah hayırlı, sağlıklı, uzun ömürler versin. Kalbinden süzülen hakikatleri ifade etmesinden bizi mahrum etmesin.

keyboard_arrow_up